Jesteś tutaj

Świętowaliśmy imieniny Patronki Miasta (foto)

Uroczystą mszą świętą oraz koncertem kameralnym zespołu Pro Musica Antiqua w kościele św. Rozalii uczciliśmy wczoraj święto Patronki Miasta.

Obchody rozpoczęła o godz. 18.00 uroczysta, koncelebrowana msza święta w intencji mieszkańców, w której udział wzięli przedstawiciele suskiego samorządu, szefowie jednostek organizacyjnych, szkół i instytucji z terenu Gminy Susz oraz wielu mieszkańców. Szczególny charakter liturgii podkreślała obecność pocztów sztandarowych gminnych jednostek OSP, Nadleśnictwa Susz oraz placówek oświatowych. Tradycyjnie już podczas święta parafii św. Rozalii przed ołtarzem nie zabrakło wieńca dożynkowego, prezentowanego w tym roku przez sołectwo Bronowo.

Po liturgii w kościele odbył się specjalny koncert. W ramach trasy „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” przed suska publicznością wystąpił Olsztyński Zespół Kameralny „Pro Musica Antiqua”, który podczas  90-minutowej prezentacji w oparciu o tradycyjne instrumenty (m.in. harfa, wiolonczela, flet) wykonywał utwory znanych kompozytorów, m.in. Jana Sebastiana Bacha i Amadeusza Mozarta.