Jesteś tutaj

Będą kolejne laptopy dla uczniów z Gminy Susz

Po przekazaniu tydzień temu dyrektorom trzech szkół 26. nowych laptopów, zakupionych z programu „Zdalna szkoła”, w najbliższym czasie gmina pozyska kolejny tego typu sprzęt, tym razem z bardzo podobnego projektu „Zdalna szkoła +”.

Przekazane w dniu 18 maja komputery zostały zakupione przez suski samorząd w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. To laptopy Lenovo IdeaPad C340-15IIL, z dotykowym ekranem, systemem operacyjnym Windows 10 Home PL oraz 24-miesięczną gwarancją. Sprzęt pomaga już nieposiadającym komputerów uczniom i nauczycielom szkół podstawowych w Babiętach Wielkich, Jawtach Wielkich i Suszu, w realizacji zdalnego nauczania.

Dziś wiemy już, że będą kolejne laptopy dla suskich uczniów. - W połowie maja Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło jeszcze jeden, bliźniaczy projekt pn. „Zdalna Szkoła +”, w którym Gminie Susz na zakup następnych komputerów przyznano 115 tysięcy złotych. Złożony przez nas wniosek na kolejne zakupy sprzętu komputerowego znalazł już akceptację ministerstwa. W tej chwili trwają jeszcze procedury formalne, zmierzające do wyłonienia dostawcy sprzętu. Ten dotrze do nas w połowie czerwca - mówi Zastępca Burmistrza Susza Lucyna Górnik.


Programy "Zdalna szkoła" oraz „Zdalna Szkoła +” są finansowane
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa
 na lata 2014-2020.