Jesteś tutaj

Coraz bliżej do oddania do użytku świetlicy w Bronowie

Trwają ostatnie prace przy budowie kolejnej świetlicy sołeckiej, która powstaje w Bronowie. Obiekt jest kopią budynku, oddanego do użytku w ubiegłym roku w Michałowie.

Celem trwających robót jest powstanie jednokondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni 135 m2. Oprócz głównej, zbudowanej na planie prostokąta sali świetlicowej o powierzchni 87 m2, w budynku znajdą się także pomieszczenia sanitarne i szatniowe oraz zaplecze kuchenne.

Teren wokół budynku będzie ogrodzony, utwardzony i oświetlony i wyposażony w parking. Prace w Bronowie wykonuje, wyłoniona w przetargu, firma LUXCOM. Ostateczny termin wykonania tej inwestycji to 15 września br., ale obecny postęp prac wskazuje, że prace zakończą się szybciej.

Bronowo to kolejna miejscowość, w której gminny samorząd buduje w ostatnich latach świetlicę. W ubiegłym roku tego typu obiekt powstał w Michałowie, w 2018 roku wybudowana została nowa świetlica wiejska w Kamieńcu, a rok 2017 to przebudowa świetlicy w Januszewie i ocieplenie sołeckiego obiektu w Olbrachtówku.