Skróty
Susz na Facebooku

Drogowa jesień w Gminie Susz

Mieszkańcy Kamieńca, Bałoszyc i Jawtach Wielkich korzystają już z wyremontowanych w ostatnim czasie z gminnych środków, kolejnych odcinków dróg wewnętrznych. Jeszcze w listopadzie do użytku oddana zostanie również zmodernizowana ul. Żeromskiego w Suszu. Prace w mieście trwają również na ul. Akacjowej.

Mimo niesprzyjającej w ostatnim czasie pogody, większość gminnych inwestycji drogowych udało się zrealizować zgodnie z założonym harmonogramem. Tak było w przypadku drogi wewnętrznej w Kamieńcu, łączącej się z droga wojewódzką na wysokości zatoki autobusowej. Za 62 tysiące złotych brutto powstała tam jezdnia i chodnik z kostki o łącznej powierzchni 450 metrów kw.

Zakończono również remont drogi gminnej w Bałoszycach. Na prawie 700 metrach kwadratowych traktu za sklepem wiejskim pojawiła się nawierzchnia jezdni z masy asfaltowej, której towarzyszą miejsca parkingowe o powierzchni 170 m2 i chodniki z kostki brukowej (60 m2). Inwestycja kosztowała 126 tysięcy złotych. W Jawtach Wielkich z kolei powstała w ostatnim czasie pieszojezdnia z polbruku o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Koszt jej wykonania to 75,5 tysiąca złotych brutto.

Kończą się pracę na ul. Żeromskiego w Suszu. Po wykonaniu w roku ubiegłym chodnika po jednej stronie tej ulicy, w tym roku powstaje chodnik po drugiej stronie (powierzchnia: 165 metrów kw.). Dodatkowo prace na Żeromskiego obejmują także wykonanie nakładki asfaltowej jezdni, o powierzchni wynoszącej prawie 600 metrów kw.

W toku są prace na suskiej ul. Akacjowej. Na trakcie o długości 500 metrów, który łączy ul. Mickiewicza z osiedlem Koszary, budowana jest kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia w formie pieszojezdni z kostki brukowej.