Jesteś tutaj

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym

W dniu 20 marca 2019 roku w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 19 szkół z naszego województwa.

Suska podstawówka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz czwarte – w zestawieniu drużyn chłopięcych. Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Suszu wystąpiła w składzie: Tomczyk Amelia, Mączkowska Wiktoria, Mączkowska Aleksandra, Kaczyński Łukasz, Kaczyński Michał, Kacprzak Jakub.

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:
1. SP 1 Mrągowo
2. SP 4 Ostróda
3. SP Susz
4. SP Sępopol
5. SP Lipowina
6. SP Tuławki
7. SP 2 Gołdap
8. SP Dubeninki
9. Katolicka SP Olsztyn
10. SP Sobiechy

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:
1. SP 1 Działdowo
2. SP Pisanica
3. SP 5 Gołdap
4. SP Susz
5. Gim. 2 Olsztyn
6. SP 4 Kętrzyn
7. SP Baranowo
8. SP Lipowina
9. SP Sobiechy
10. Katolicka SP Olsztyn

Wojewódzki finał w Suszu oficjalnie otworzyli: Zastępca Burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowski oraz dyrektor CSiR Jarosław Piechotka. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Szczegielniak. Nagrody najlepszym drużynom wręczali, przewodniczący W-M SZS Wacław Wasiela oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu Włodzimierz Paliński.

Organizatorami turnieju byłli: Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie, CSiR Susz oraz Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu.