Jesteś tutaj

Integracja i wspólna zabawa dzieci w SP w Babiętach Wielkich

Dzień przedszkolaka, Nocny Maraton Czytelniczo – Sportowy i Powitanie Pani Jesieni – 20.09 i 22.09 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich świetnie bawiły się podczas zorganizowanych dla nich specjalnych imprez kulturalno-edukacyjnych.

„Jestem sobie przedszkolaczek" - tą piosenką przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Babiętach Wielkich rozpoczęły zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Przypadające 20 września święto polski Sejm ustanowił, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej. Powinno ono być nie tylko zabawą, lecz także okazją do przypomnienia o prawach dziecka oraz o tym, jak wiele można nauczyć się od najmłodszych.

Dzieci bawiły się przy poznanych już piosenkach, tańczyły, układały puzzle, brały udział w zawodach sportowych. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom z okazji obchodzonego święta. Dodatkową atrakcją była wizyta funkcjonariusza policji Pana Karola Przewłoka. Pan policjant opowiedział maluchom o swojej pracy oraz omówił z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Z kolei w piątek 22 września w szkole odbyła się kolejna edycja Nocnego Maratonu Czytelniczo – Sportowego, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV – VII. Maraton rozpoczęto grą w piłkę nożną na nowym wielofunkcyjnym boisku szkolnym. Następnie uczniowie wraz z opiekunami przenieśli się do hali sportowej, żeby rozegrać emocjonujące mecze siatkówki. Etap sportowy maratonu zakończono serią rzutów karnych. W nagrodę za doskonałą postawę sportową na uczniów czekała pyszna kolacja, czyli pizza.
Kolejnym etapem imprezy było nocne czytanie. Co ambitniejsi sięgnęli po klasykę polskiej literatury,  niektórzy po lektury szkolne, a część po książki przyrodnicze. Podczas maratonu dzieci otrzymały naukę samodzielności, gdyż musiały same przygotować swoje miejsce do spania, a także śniadanie oraz po sobie posprzątać. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania oraz pokazanie możliwości świetnej zabawy bez telefonu czy komputera.

Tego samego dnia przedszkolaki z SP w Babiętach Wielkich pożegnały atronomiczne lat i powitały Panią Jesień. Celem spotkania było poznanie zmian zachodzących jesienią w przyrodzie, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Każdy przedszkolak otrzymał piękny jesienny wianuszek. Pani Jesień, która zaczęła swoje panowanie weszła z wielkim koszem pełnym darów: jabłek, orzechów, kasztanów… a pędzlem zaczęła już malować świat na jesienne barwy. Poprosiła dzieci, aby każde tanecznym krokiem w rytmie muzyki, wybierając liść przekroczyło bramę do jej królestwa.  Były też konkursy oraz wiele zadań, utrwalających wiadomości o tej porze roku. Na koniec zajęć dzieci wykonały piękne i kolorowe prace plastyczne o tematyce jesiennej. Niektóre dzieci kolorowały duży jesienny liść, inne wykonywały portret Pani Jesieni, a najmłodsze dzieci ilustrację przedstawiającą jeżyka śpiącego pod kołderką z liści.
Wszystko po to, aby panująca jesień okazała się dla wszystkich łaskawa i była prawdziwie piękna i złota.