Jesteś tutaj

Karnawał w SP w Kamieńcu

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, której ważnym elementem są bale karnawałowe. Tak impreza to dla dzieci dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo przez nie lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było u Szkole Podstawowej w Kamieńcu.

W sobotnie popołudnie, 3-go lutego sala gimnastyczna szkoły zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Liczne konkursy, rozgrywki i czekające na dzieci niespodzianki nikomu nie pozwoliły się nudzić. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci chętnie bawiły się przy muzyce, a ogromne zainteresowanie wzbudziła nauka zumby przy dźwiękach przebojów znanych i lubianych przez dzieci.

Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas przerwy od tańca dzieci w pełni korzystały z dodatkowych atrakcji jakimi były: zdjęcia w fotobudce, zaplatanie kolorowych warkoczyków czy malowanie twarzy.

Największym zaskoczeniem okazała się być ogromna fontanna czekoladowa, którą dzieci częstowały się do woli. W ruch poszły pianki, owoce, chrupki kukurydziane, a wszystko to polane przepyszną belgijską mleczną czekoladą… palce lizać! Dla nieco bardziej głodnych w szkolnej stołówce czekał gorący posiłek. Pyszne zupy, przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Tańcom nie było końca, a czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego. 

Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Szalkowskiej za poprowadzenie zumby, Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur za wspaniałe nagrody dla dzieci, smaczne przekąski, słodkości i możliwość uwiecznienia tych wspaniałych chwil w fotobudce. To będzie z pewnością najlepsza pamiątka.