Jesteś tutaj

Mamy lekkoatletycznych medalistów Mistrzostw Województwa WMZ LZS

W dniu 15.05.2019 roku w Lubawie reprezentacja Gminy Susz startowała w Mistrzostwach Województwa WMZ LZS w lekkiej atletyce. Suskie zawodniczki i zawodnicy zdobyli w Lubawie cztery medale i wiele punktowanych miejsc.

Uczennica VI klasy SP Susz Paulina Skrzyniarz, reprezentująca również sekcję LA CSiR Susz, wywalczyła złoty medal w biegu na 100 m (13:65 s – nowy rekord życiowy) i brązowy medal na 300 m (49,38 s), a Michał Paliński, uczeń V klasy SP Susz i podopieczny sekcji LA CSiR Susz, wywalczył  srebrny medal w biegu na 1000 m (3:27:24 min), poprawiając o ponad 7 sekund swój oficjalny rekord życiowy.

Srebrnym medalistą województwa LZS został również Kamil Drzeworzewski, uczeń  III klasy Technikum  Logistycznego. Kamil zdobył medal w biegu na dystansie 400 m (58,4 s), ustanawiając jednocześnie oficjalny rekord życiowy.

Dzielnie spisali się również kulomioci: Arkadiusz Osowski i Mateusz Skrzyniarz z Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu. Mateusz, który jest aktualnym rekordzistą szkoły w pchnięciu kulą o wadze 5 kg, ustanowił w Lubawie rekord swojej szkoły w pchnięciu kulą o wadze 6 kg z wynikiem 11,61 m.

Oprócz konkurencji indywidualnych, reprezentanci naszej Gminy  rywalizowali także w biegach sztafetowych 4x100 m dziewcząt. W skład żeńskiej sztafety weszły zawodniczki Anna Kaca, Paulina Skrzyniarz z SP Susz oraz Patrycja Boguszewicz i Julita Krajewska z ZS Susz.

Drużynowo Gmina Susz  zajęła 12 miejsce na 21 gmin z naszego województwa.

Opiekun drużyny - Andrzej Szysler - dziękuje uczniom za godne reprezentowanie Gminy Susz, swoich szkół i klubów sportowych: CSiR Susz i LUKS "Magma" przy ZS w Suszu. Podziękowania należą się również dyrekcji Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu za zorganizowanie transportu na zawody oraz dyrektorom szkół za umożliwienie swoim uczniom start w zawodach.

Skład drużyny Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu: Patrycja Boguszewicz, Julita Krajewska, Sylwia Słupek, Adrian Świderski, Jakub Perliński, Radosław Skolasiński, Kamil Drzeworzewski, Michał Kaciński, Mateusz Skrzyniarz i Arkadiusz Osowski.

Skład drużyny Szkoły Podstawowej w Suszu: Anna Kaca, Julia Kaca, Paulina Skrzyniarz, Milena Kaminiecka i Michał Paliński.

Tekst i foto: Andrzej Szysler