Jesteś tutaj

Nowy obiekt SOK służy mieszkańcom od trzech miesięcy

Koncerty, wystawy i prelekcje – w ciągu trzech miesięcy funkcjonowania budynku Suskiego Ośrodka Kultury zorganizowano w nim kilkanaście wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców naszego miasta. Kulturalne ożywienie, wynikające z nowych możliwości obiektu przy ul. Wybickiego 10, będzie kontynuowane w 2019 roku.

Jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku w Suszu było zakończenie budowy Suskiego Ośrodka Kultury. W oddanym do użytku w pierwszych dniach października obiekcie odbywały się imprezy muzyczne, np. występy zespołów rockowych Rottin Green oraz Trio the Janeiro, koncerty pieśni patriotycznych przy okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu kapeli Suse oraz iławskiego chóru Camerata, a także wieczór poezji śpiewanej Stowarzyszenia na Rzecz Społeczności Lokalnej Miasta i Gminy Susz "Arka".

W funkcjonującej tu Galerii Sztuki zaprezentowano także cztery wystawy, z których szczególnie dwie ostatnie: wystawa fotografii „Magia przyrody” oraz wystawa prac Rafała Szulca „Rzeźba w metalu”, spotkały się z ciepłym przyjęciem odwiedzających budynek na Plaży Miejskiej mieszkańców. W sali widowiskowej nowego obiektu odbyły się również dwie prelekcje, zorganizowane przez Stowarzyszenie Trzecia Młodość. Ta skupiająca seniorów, aktywna organizacja pozarządowa, ma w SOK swoją siedzibę.

W połowie grudnia ubiegłego roku to właśnie w budynku przy ul. Wybickiego 10 odbył się, zorganizowany przez połączone siły prawie wszystkich gminnych instytucji, pierwszy Suski Jarmark Świąteczny, którego barwna i radosna formuła kiermaszu lokalnych wystawców, połączonego z występami artystycznymi dzieci i dorosłych z pewnością będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Suski Ośrodek Kultury to również zajęcia dwóch grup tanecznych oraz sekcji gry na instrumentach muzycznych. To tu bardzo prężnie działa kierowana przez Paulinę Korwek SKAMA, czyli Suska Kreatywna Akademia Młodego Artysty, dzięki której suski SOK jest organizatorem warsztatów plastycznych oraz licznych turniejów (w tym pierwszej Nocy Gier Planszowych oraz eliminacji do Mistrzostw Polski) w gry planszowe.

W 2019 roku kontynuowana będzie działalność stałych sekcji, do których dołączą nowe. W najbliższych dniach w obiekcie ruszy Klub Malucha, czyli cotygodniowe zajęcia dla dzieci od lat 3 do 5. Na zbliżające się ferie zimowe SOK przygotowuje bogatą ofertę m.in. zajęć plastycznych w połączeniu z programowaniem, warsztatów artystycznych, turniejów gier planszowych z nagrodami oraz zajęć muzycznych i interdyscyplinarnych. Niebawem w budynku na Plaży Miejskiej ruszą też seanse filmowe dla dzieci i dorosłych.