Jesteś tutaj

Piątek i sobota na sportowo

Nocny turniej piłki nożnej na orliku i szkółka BMX na skateparku – miniony weekend w Suszu upłynął na sportowo. W obu imprezach czynnie uczestniczyło ponad 100 osób, a ich zmagania podziwiało liczne grono kibiców. Fanów piłki nożnej zapraszamy do Suskiej Ligi Futsalu, a miłośników BMX informujemy, że zapisy do szkółki potrwają do końca września, a najbliższe zajęcia w grupach już w sobotę.

Sportowy weekend rozpoczął się w piątkowy wieczór. Około godz. 20.00 na suskim orliku przy Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II rozpoczęła się trzecia edycja Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Animatora. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn (z Susza, Gminy Susz, Iławy, a nawet z oddalonego o 90 km Działdowa), które w przyjaznej atmosferze do prawie 1:30 w nocy rywalizowały o miano najlepszej.
W najlepsze czwórce turnieju znalazły się: „PSB Mrówka Działdowo”, „Jawty Wielkie”, „AS Castel Gandolfo” oraz zwycięzca drugiej edycji imprezy – „Normalne Chłopaki”. Ubiegłorocznemu triumfatorowi udało się powtórzyć sukces i to właśnie drużyna „Normalne Chłopaki” zajęła ponownie pierwsze miejsce w piłkarskiej rywalizacji.
Klasyfikacja końcowa całego turnieju przedstawia się następująco:

1. Normalne Chłopaki
2. AS Castel Gandolfo

3. Jawty Wielkie

4. PSB Mrówka Działdowo

5. Pietruszek i Ekipa

6. Ebe Ebe Susz

7. Alicante Różnowo

8. KS Piotrkowo

9. Huragan Klimy

10. Wybrzeże Klatki Schodowej

11. Huragan Lubnowy

12. Grosiaki

Wszystkie zespoły, biorące udział w zmaganiach na orliku, otrzymały pamiątkowe puchary. Najlepsze zespoły, oprócz trofeuów, zdobyły także atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów nocnego turnieju, którymi byli: Pub Sigma Susz, Siłownia-Rehabilitacja Frick Gym Iława, FHU ALMAR Sklep Rowerowo-Sportowy Naprawa Serwis Sprzedaż Rowerów Części, Firma Reklamowo Handlowo Usługowa "Dawid" Andrzeja Szyslera, Digi Eye - Fotografia - Wideofilmowanie.
Organizatorami imprezy byli: - Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu i Gmina Susz. Dziękujemy pomysłodawcy turnieju – Kamilowi Jędrzejewskiemu z CSiR.
Zdjęcia z imprezy (Digi Eye - Fotografia - Wideofilmowanie Wojech Laskowski) - https://www.facebook.com/pg/CSiRSusz/photos/?tab=album&album_id=1799524990072635

Sobota należała już do miłośników BMX, których ponad czterdziestu pojawiło się na skateparku, aby wziąć udział w Olimpijskiej Szkółce tego sportu, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportów Xtremalnych. Frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów, którzy już zapraszają na kolejne edycje szkółki. Najbliższa już w sobotę. – Zajęcia są bezpłatne i adresowane są do wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek i poziom zaawansowania! Posiadamy własny sprzęt, więc przyjść spróbować może naprawdę każdy – zachęca Karol Kowalski z SSX. Zdjęciowa relacja z sobotniej szkółki BMX - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.704063683130160.1073741837.484842078385656&type=3