Jesteś tutaj

Powstają kolejne świetlice wiejskie

Po oddanej do użytku jesienią 2018 roku nowej świetlicy wiejskiej w Kamieńcu, czas na kolejne takie budynki w innych miejscowościach Gminy Susz. Oprócz trwającej budowy świetlicy w Michałowie trwają przygotowania do procedury wyłonienia wykonawcy podobnego obiektu, który powstanie w przyszłym roku w miejscowości Bronowo.

Proces budowy obiektu użyteczności publicznej, jakim jest wiejska świetlica, można podzielić na trzy główne etapy. To po pierwsze przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i procedura wyłonienie wykonawcy, następnie – etap budowlany, a na zakończenie – wykończenie obiektu i oddanie go w użytkowanie mieszkańcom.

Nie inaczej jest z powstawaniem świetlic wiejskich w Gminie Susz. Wspomniany wstępny etap obserwujemy dziś na przykładzie świetlicy w Bronowie. Gminni urzędnicy przygotowują się właśnie do procedury wyłonienia wykonawcy prac budowlanych, które zakończą się w przyszłym roku.

Szybciej, bo jeszcze w 2019 roku do użytku oddane zostanie świetlica wiejska w Michałowie. Buduje ją wyłoniona w przetargu w kwietniu ubiegłego roku, firma Zakład Usługowy „Muzeal” z Iławy. Nowy obiekt zaprojektowano jako jednokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 135 m2. Oprócz głównej, zbudowanej na planie prostokąta sali świetlicowej o powierzchni 87 m2, w budynku znajdą się także pomieszczenia sanitarne i szatniowe oraz zaplecze kuchenne. Teren wokół budynku zostanie utwardzony i oświetlony, powstaną parkingi i drogi dojazdowe do obiektu. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 lipca 2019 roku. Jej całkowity koszt to 728 tysięcy złotych brutto.