Jesteś tutaj

Pytamy o Żłobek w Suszu. Odpowiada dyrektor placówki Joanna Podsiadło

Joanna Podsiadło to wyłoniona w drodze konkursu w grudniu ubiegłego roku, pani dyrektor Żłobka w Suszu. O szczegóły planowanego na luty uruchomienia placówki pyta Czarek Oracki.

- Jest pani z wykształcenia psychologiem i posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Jak wykorzysta Pani swoją wiedzę w suskiej placówce?

- Jako psycholog planuję otaczać szczególną opieką dzieci w okresie adaptacji, prowadzić obserwacje psychologiczne, mające na celu wytypowanie dzieci wymagających wczesnej interwencji i pomocy specjalistycznej. Swoje doświadczenie wykorzystam także w doborze właściwych form i metod wychowawczych, podejmowaniu działań profilaktycznych, wspomagających rozwój dziecka oraz w prowadzeniu zajęć dla dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. W zakresie współpracy z rodzicami planuję także prowadzić konsultacje indywidualne oraz poradnictwo psychologiczne.

- Wczoraj rozpoczęła Pani dyżury i zaprasza do indywidualnych spotkań z rodzicami, zainteresowanymi zapisaniem swoich pociech do Żłobka w Suszu. Ktoś już skorzystał z tego zaproszenia?

- Tak, w wyniku wczorajszych rozmów już pięcioro dzieci zostało zapisanych do naszej placówki. Wiem, że zainteresowanie Żłobkiem w Suszu jest duże, więc raz jeszcze zapraszam rodziców do osobistych spotkań. Moje dyżury potrwają do 17 stycznia. Zapraszam codziennie w dni robocze, w godz. 12.00 – 16.00. Warto spotkać się tu na terenie placówki, aby rodzice na własne oczy zobaczyli pomieszczenia, w których funkcjonować będzie żłobek i usłyszeli odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

- Co będzie Pani priorytetem jako szefowej tej nowej na mapie Susza i szczególnej ze względu na wiek podopiecznych, placówki?

Skupimy się na zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa, domowej atmosfery oraz indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Posiadamy dwie, odpowienio wyposażone sale, wygrodzony plac zabaw, przeznaczony wyłącznie dla maluszków oraz odpowiednio przystosowaną kuchnię, dzięki której zaoferujemy naszym podopiecznym żywienie, zgodne z obowiązującymi normami. Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, która zapewni dzieciom odpowiednią jakość zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych.

- Jak będzie wyglądał standardowy dzień w suskim żłobku?

Do stałych punktów programu należeć będą m.in. pory posiłków, zabiegi higieniczne oraz leżakowanie. Zabawy i gry będą dostosowane do indywidualnych preferencji i możliwości dziecka. Zaproponujemy zajęcia ruchowe, zajęcia manualne, dydaktyczne, zajęcia tematyczne, zajęcia na powietrzu, relaksacyjno-wyciszające, zajęcia indywidualne i grupowe oraz zajęcia muzyczne i różnego rodzaju zabawy. Te ostatnie będa zajęciami ogólnorozwojowymi, wspomagającymi rozwój zdolności i umiejętności dziecka.

- Kiedy żłobek oficjalnie rozpocznie swoją działalność?

- Planowany termin rozpoczęcia działalności Żłobka w Suszu to 10 lutego 2020 r. W tygodniu poprzedzającym uruchomienie placówki, czyli w dniach 3 - 7 lutego br., dla zapisanych dzieci zaplanowano okres adaptacyjny. Wiąże się on z przystosowaniem do zupełnie nowych warunków i trybu życia, którego dziecko wcześniej nie znało. Atmosfera towarzysząca maluszkowi w trakcie poznania nowego obiektu jest warunkiem zaaklimatyzowania się w tym otoczeniu, dlatego, aby zminimalizować poziom lęku u podpopiecznych, Żłobek w Suszu wprowadza tydzień adaptacyjny, w trakcie którego rodzice towarzyszyć będą swoim pociechom podczas zabaw. Za okres ten nie będzie naliczana odpłatność.

- A jaka będzie ta normalna miesięczna odpłatność?

To 400 złotych opłaty stałej oraz koszt wyżywienia dziecka – 7,30 zł za jeden dzień.

- Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia na nowym stanowisku.

- Dziękuję bardzo.

----

Wszystkich rodziców, zainteresowanych zapisaniem swoich pociech do Żłobka w Suszu zapraszamy także na nowo powstałą stronę http://zlobek.susz.pl, gdzie w dziale "Dokumenty" znajdziecie Państwo m.in. statut placówki oraz kartę zgłoszenia dziecka do suskiego żłobka. Pozostałe działy strony beda na bieżąco uzupełniane.