Jesteś tutaj

Siatkarki z Gminy Susz na podium w Tczewie

W dniu 2 kwietnia 2016 roku odbyły się ostatnie mecze fazy play off Tczewskiej Ligi Siatkówki Kobiet, w której rywalizowały dwie drużyny z gminy Susz: Tęcza Kamieniec oraz Volley Vasyl. W rundzie zasadniczej Tęcza zajęła pierwsze, a Volley Vasyl 4 miejsce.

W decydującym meczu o trzecie miejsce zawodniczki suskiego gimnazjum przeciwko licealistkom z UKLO Tczew od początku narzuciły swój styl gry szybko zdobywając przewagę dzięki trudnej zagrywce i małej ilości błędów własnych, które niestety pojawiły się przy stanie 20 - 11. Trener Wasilewski poprosił o czas, udzielił wskazówek, które poukładały grę i pierwszy set zakończył się wynikiem 25-19 dla Volley Vasyl. Drugi set zaczął się koszmarnie od stanu 2-7. Na szczęście tczewska drużyna rozluźniła się i zaczęła popełniać błędy. Przy stanie 10-11 na zagrywce stanęła Magda Celanowicz i podobnie jak w pierwszym secie zdobyła kilka punktów, które równie szybko Vasilki straciły. Od stanu 17-17 do 23-23 walka toczyła się punkt za punkt. Dwa ostatnie oczka padły łupem Katarzyny Krupskiej i Magdy Jażdżewskiej. Volley Vasyl ponownie pokonał faworyzowane ubiegłoroczne vice-mistrzynie z UKLO Tczew i zajął trzecie miejsce.

Przed Tęczą stało zadanie pokonanie obrończyń tytułu z zeszłego roku, drużyny I LO Tczew. Pierwszy mecz wygraliśmy 2-1 (24:26, 25:23, 15:11).

Rewanż zaczęliśmy bardzo dobrze szybko zdobywając przewagę. Pozornie kontrowaliśmy grę. Tczewianki powoli odrabiały straty i w końcówce seta zagrały skuteczniej, dzięki czemu wygrały 25-23.

Podobnie jak młodsze koleżanki z Volley Vasyl, drugiego seta rozpoczęliśmy od konieczności odrabiania strat. Sygnał do walki dała grająca na lewym skrzydle Dominika Chmielewska, dzięki której odrobiliśmy 3 punkty. Kolejne odrobiliśmy dzięki zagrywkom Darii Tomaszewskiej i Patrycji Koper. Skuteczne bloki i ataki ze środka prowadziły do wygranej 25-21.

Tie-break do zmiany stron był bardzo wyrównany. Po czym z prowadzenia 8-7 szybko zrobiło się 8-12. Zagrywka, obrony, atak z drugiej linii.... Katarzyna Demko show, do którego z każdym zdobytym punktem włączały się pozostałe zawodniczki. Efektem podróży z siatkarskiego piekła było zwycięstwo w tie-breaku 15-12, zwycięstwo w finale, zwycięstwo w całych rozgrywkach bez porażki.

Po meczu nastąpiło wręczenie pucharów i medali dla wszystkich uczestników ligi, których dokonał wicestarosta tczewski. Katarzyna Demko z Tęczy Kamieniec oraz Katarzyna Krupska z Volley Vasyl zostały uznane za najlepsze reprezentantki swoich drużyn. Na zakończenie rozegrano tradycyjny mecz trenerzy kontra zawodniczki, który zakończył się zwycięstwem trenerów.

Na rozgrywki tczewskiej ligi jeździliśmy 10 razy, rozgrywając w sumie 15 spotkań. Wyjazdy nie byłyby możliwe bez pomocy Stanisława Szagały, Mateusza Bety, Marcina Wiśniewskiego, Sebastiana Kortasa, Łukasza Romanowskiego za co składamy serdeczne podziękowania.