Jesteś tutaj

Susz znów uczcił Żołnierzy Wyklętych na sportowo

W dniu 3 marca Susz dołączył do kilkuset miast w Polsce, w których zorganizowano lokalne edycje VII edycji ogólnopolskiego, największego biegu pamięci w Polsce, tj. biegu „Tropem Wilczym”. Na linii startu dwóch wyścigów w Suszu stanęło łącznie 212 osób.


Imprezę rozpoczął bieg honorowy na 1963 metry (odwołanie do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek) oraz w biegach towarzyszących wydarzeniu. Oprócz dystansu honorowego na uczestników czekała również trasa o długości 5km. Biegaczom na linii startu oraz na trasie biegu towarzyszyli członkowie 5 Brygady – Oddziału Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, którzy w strojach z epoki nadali imprezie pięknego, historycznego charakteru.

Kibice zgromadzeni na mecie biegu na 5 km pierwszych biegaczy oczekiwać musieli niespełna 18 minut gdyż z czasem 00:17:38 jako pierwszy na mecie zameldował się Karol Kaliś, suszanin reprezentujący Wojsko Polskie. Z drugim czasem, tj. 00:17:45 linię mety przekroczył Adrian Przybyła, iławianin startujący w barwach Team Kopeć, tryumfator pierwszej edycji biegu przełajowego Zasuwaj! Susz-Iława. Trzecie miejsce przypadło w udziale kolejnemu suszaninowi. Marcel Siemianowski z UKS TRS Susz bieg ukończył z czasem 00:18:30.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Agnieszka Brach z Torunia z czasem 00:22:53. Drugie miejsce zajęła Martyna Wilczewska z Dębienia. Biegaczka reprezentująca drużynę Biegam U KOLESI z trasą uporała się w czasie 00:24:18. Trzecia lokata przypadła w udziale Annie Sławińskiej. Mieszkanka Iławy z drużyny Rezerwowe Psy na linii mety wstawiła się z czasem 00:24:35.

Tradycyjnie już, organizatorzy biegu wyróżnili także najstarszego zawodnika i najstarszą zawodniczkę naszego biegu. Z pamiątkowymi pucharami z Susza wyjechali: Roman Przybyła z Iławy (Team Kopeć), oraz Teresa Miotk z Prabut.

W imieniu organizatora  – Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu – dziękujmey wszystkim instytucjom i organizacjom, które wsparły organizację biegu:

 

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu;

- Komisariatowi Policji w Suszu, za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu, oraz kierowanie ruchem;

- Zespołowi Szkół im. Ireny Kosmowskiej, za pyszny gorący posiłek, który czekał na mecie biegu;

- Suskim Harcerzom oraz Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu, za pomoc i zabezpieczenie;

- 5 Brygadzie AK, za uświetnienie imprezy oprawą historyczną oraz pomoc w strefie mety;

- Ratownikom medycznym ze Sztumu, za obstawę medyczną biegu;

- ZUK Sp. z o.o. – za pomoc techniczną;

- Epidemia Cyklozy MTB Susz – za eskortę zawodników na trasie biegu.


Dziękujemy i zapraszamy za rok! Więcej na http://www.csir.susz.pl/sekcje/lekkoatletyka-2/imprezy/537-susz-po-raz-c...