Jesteś tutaj

Szkolni sportowcy docenieni przez Burmistrza Susza

Pięcioro absolwentów techników, kończących naukę w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu zostało w dniu 27 kwietnia wyróżnionych, ufundowanymi przez Gminę Susz, statuetkami za wybitnie osiągnięcia sportowe.

Mimo, że organem prowadzącym suski Zespół Szkół jest Powiat Iławski, to placówka aktywnie współpracuje z Gminą Susz na wielu płaszczyznach. Przykładem może być uroczystość wyróżnienia statuetkami uczniów szkoły, którzy mogą się pochwalić sukcesami sportowymi na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim. W dniu 27 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół, przy okazji zakończenia nauki przez absolwentów połączonej klasy Technikum Ekonomicznego oraz Żywienia i Usług Gastronomicznych, młodzi sportowcy otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego. Statuetki otrzymało pięcioro absolwentów:

Monika Klimkowska  – lekkoatletka w konkurencji pchnięcia kulą,
Natalia Traczyk – lekkoatletka, uprawiająca biegi,
Kamil Piotrowski  – tenis stołowy,
Retka Damian – zawodnik piłki nożnej,
Zieliński Hubert – koszykarz i lekkoatleta, trenujący biegi,

Inny przykład współdziałania lokalnego samorządu i suskiej szkoły ponadgimnazjalnej to realizacja zadania publicznego „Organizacja i prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w zakresie nauki pływania”, realizowanego wspólnie przez Gminę Susz oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „MAGMA” działający przy Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, do którego należą wyłącznie uczniowie szkoły. Projekt pozwala zamiennie czterem grupom uczniów dwa razy w tygodniu brać udział w zajęciach na basenie w Iławie.

Szkoła rewanżuje się za wsparcie gminy, m.in. biorąc czynny udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości, przygotowując poczęstunki dla uczestników „Biegu Niepodległości”, „Biegu Tropem Wilczym” oraz Gminnej Gali Sportu. Przedstawicieli Zespołu Szkół nie brakuje także podczas zawodów triathlonowych. W ubiegłym roku podczas Susz Triathlon, w ramach wolontariatu nauczyciele i uczniowie częstowali sportowców owocami oraz napojami regeneracyjnymi w wystawionym na plaży miejskiej stoisku szkoły.