Jesteś tutaj

Udany bieg „Zasuwaj” pomiędzy Suszem a Iławą

Wczorajsza, pierwsza edycja biegu przełajowego „Zasuwaj” na dystansie 27 kilometrów z Susza do Iławy okazała się bardzo udaną inauguracją imprezy, która z dużym prawdopodobieństwem za stałe zagości w kalendarzu sportowym Powiatu Iławskiego.

Bieg „Zasuwaj” to wynik wspólnego działania trzech samorządów: Miasta Iława, Gminy Iława oraz Gminy Susz, których włodarze postanowili stworzyć imprezę biegową, jakiej do tej pory w naszym powiecie nie było. Głównym organizatorem imprezy z ramienia trzech samorządów było Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu.

Lista startowa niedzielnego biegu liczyła 120 osób i została zamknięta kilka dni przed startem. Wśród uczestników dominowali mieszkańcy naszego regionu, ale w wyścigu wzięli również udział zawodnicy z Trójmiasta, czy Warszawy. Start wyścigu nastąpił o godz. 10.00 sprzed hali CSiR w Suszu. Dopisała pogoda oraz kibice, którzy żywiołowo dopingowali biegaczki i biegaczy w czasie trwania zawodów.

Trasa biegu liczyła 27 kilometrów i wiodła z Susza, przez Emilianowo, Czerwona Wodę, Babięty Wielkie, Ząbrowo, Kamionkę i Kamionkę Małą, a następnie już w Iławie - ul. Sienkiewicza, alejką pod tunelem wokół jeziora Mały Jeziorak i ul. Mickiewicza, aż do hali widowiskowo-sportowej, przy której usytuowano metę biegu.

Jako pierwszy przekroczył ją iławianin Adrian Przybyła, drugi na mecie był Karol Kowalski z Dobrocina, a trzeci - Marcin Góralski z Gdyni.  Na uwagę zasuguje 9 miejsce Darka Dalkiewicza z Susza. Gratulujemy wszystkim 114 biegaczkom i biegaczom, którzy ukończyni ten niełatwy, przełajowy sprawdzian biegowy i pozdrawiamy wszystkich uczestników z Susza i okolic. Pełna lista wyników - http://sts-timing.pl/event/i-bieg-susz-ilawa-zasuwaj/

Oficjalna dekoracja najlepszych zawodników odbyła się w sali widowisko-sportowej w Iławie po ukończeniu zawodów przez wszystkich uczestników. Puchary wręczali: Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kppaczewski, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Zastępca Burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowski. Uroczyste podsumowanie imprezy poprowadził dyrektor CSiR w Suszu Jarosław Piechotka, który pełnił także rolę dyrektora biegu „Zasuwaj”.