Jesteś tutaj

Ulice Iławska i Kajki po remoncie

Po okresie niedogodności mieszkańcy Susza doczekali się zakończenia przebudowy miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 521. Ciężki transport nie przejeżdża już przez Susz, a mieszkańcy otrzymali wygodną arterię komunikacyjną.

Nową nawierzchnię otrzymała ul. Prabucka od skrzyżowania z ul. Polną i ul. Wiejską do skrzyżowania z ul. Kajki, włącznie z tym skrzyżowaniem. Przebudowa objęła ul. Kajki, gdzie częściowo pozostawiono dotychczasową nawierzchnię z kostki brukowej po jej ponownym ułożeniu. Natomiast na ul. Iławskiej, od skrzyżowania z ul. Leśną i ul. Pieniężnego, po zmianie nawierzchni na asfaltową znacząco poprawił się komfort jazdy.

Oba wspomniane skrzyżowania zostały zreorganizowane, co miało na celu ograniczenie ruchu tranzytowego ciężkich pojazdów przez Susz. Dla mieszkańców ulicy Iławskiej, Prabuckiej i Kajki oznacza to zmniejszenie uciążliwości, przede wszystkim związanych z hałasem. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny – ograniczenie tranzytu przez Susz oznacza też zmniejszenie zanieczyszczeń i spalin.

W efekcie przebudowa miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej poprawiła wizerunek przestrzeni miejskiej przy wjeździe do Susza oraz ułatwiła ruch pieszych, którzy mają teraz do dyspozycji przebudowane chodniki.

Głównym wykonawcą wojewódzkiej inwestycji było Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane z Brodnicy.