Jesteś tutaj

W Koszarach będzie OSA

Przy ul. Koszarowej w Suszu budowana jest Otwarta Strefa Aktywności, czyli nowy plac zabaw i siłownia terenowa. W ramach inwestycji, dofinansowanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki, na nowocześnie zagospodarowanym terenie o powierzchni prawie 400 m2 pojawi się 15 nowych urządzeń i 4 ławki.

Blisko połowę powierzchni budowanej Otwartej Strefy Aktywności stanowić będzie plac zabaw na piaszczystym podłożu. Na pozostałej, trawiastej części terenu powstaje siłownia plenerowa. Całość terenu zostanie ogrodzona oraz wyposażona w elementy małej architektury – kosze na śmieci, tablice informacyjną, itp.

Koszt inwestycji to ponad 138 tysięcy złotych, z których prawie 50 tysięcy zł stanowi dofinansowanie, otrzymane przez Gminę Susz z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018”.

Termin zakończenia prac przy ul. Koszarowej to 15 listopada br. Roboty są realizowane z opóźnieniem, którego przyczyną jest duży wzrost cen na rynku wykonawstwa tego typu inwestycji.