Jesteś tutaj

W niedzielę bieg „Zasuwaj” pomiędzy Suszem a Iławą

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy bieg przełajowy na dystansie 27 kilometrów z Susza do Iławy. Start wyścigu nastąpi o godz. 10.00 sprzed hali CSiR w Suszu. Zapraszamy do kibicowania uczestnikom.

Bieg „Zasuwaj” to wynik wspólnego działania trzech samorządów: Miasta Iława, Gminy Iława oraz Gminy Susz, których włodarze postanowili stworzyć imprezę biegową, jakiej do tej pory w naszym powiecie nie było. Głównym organizatorem imprezy z ramienia trzech samorządów jest Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu.

Szef tej instytucji i jednocześnie dyrektor niedzielnego biegu - Jarosław Piechotka - z zapałem przygotowuj eosttanie szczegóły techniczne wyścigu. - Cieszy mnie każda kolejna impreza sportowa, ale bieg "Zasuwaj " jest szczególny. Fakt, że idea jego organizacji połączyła trzy samorządy pokazuje, że sport łączy i może być plaszczyzną wszechstronnej współpracy ludzi i instytucji. Wierzę, że po tegorocznej, pierwszej edycji biegu pomiędzy Suszem a Iławą, wydarzenie to w kolejnych latach będzie się rozwijało i na stałe wpisze się do kalendarza ważnych imprez w naszym regionie.

Lista startowa niedzielnego biegu jest już pełna i zamknięta. Liczy 120 osób. Wśród uczestników dominują mieszkańcy naszego regionu, ale 27-kilometrowa trasę pokonywac będa również zawodnicy z Trójmiasta, czy Warszawy. Trasa biegu wiedzie z Susza, przez Emilianowo, Czerwona Wodę, Babięty Wielkie, Ząbrowo, Kamionkę i Kamionkę Małą, a następnie już w Iławie - ul. Sienkiewicza, alejką pod tunelem wokół jeziora Mały Jeziorak i ul. Mickiewicza, aż do hali widowiskowo-sportowej, przy której będzie usytuowana meta biegu.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania uczestnikom wyścigu podczas startu biegu. Pokażmy, jak bardzo Susz lubi sport i szanuje sportowców!

Trasa biegu: