Warto być EKO

Grupa „Młodzi odkrywcy” ze Szkoły Podstawowej w Suszu zajęła II miejsce w Wielkim Finale akcji „Zbieraj z klasą”. Suska zbiórka zakończyła się imponującym wynikiem 4036 pkt., co oznacza zebranie 191 kg baterii i 7690 kg elektrośmieci.

„Zbieraj z klasą” to trwający od września 2017 r. do lutego 2018 r. projekt zbiórki baterii i zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. W projekcie uczestniczyło ponad 1500 placówek oświatowych, a w części konkursowej – 190 szkół.

Pełne atrakcji podsumowanie akcji odbyło się 25  kwietnia w Centrum Rozrywki Hulakula w Warszawie, gdzie oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu. Wzięli w niej udział suscy uczniowie wraz z z opiekunem projektu Jolantą Palińską.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców szkoła w Suszu wywalczyła  w Wielkim Finale akcji II miejsce, nagrodzone trzydniową wycieczką do pięciogwiazdkowego Hotelu Aquarius w Kołobrzegu, z wyżywieniem i animacjami. Serdecznie gratlujemy!

W trakcie gali, którą prowadzili Oliwier Janiak, specjalnie dla dzieci wystąpiły gwiazdy:  MY3, Ania Karwan z programu Voice of Poland, 4Dreamers i Kasia Łaska. Uczniom nie zabrakło energii na zabawę podczas „Balonowego Show”, pokazu fitness czy dyskoteki. Do dyspozycji laureatów była również największa w Polsce sala zabaw.

Wyjazd do Warszawy odbył się dzięki wsparciu Gminy Susz..

Autor tekstu: Jolanta Palińska