Jesteś tutaj

Święto szkoły w Babiętach Wielkich okazją do podsumowań

W bieżącym roku Szkoła Podstawowa w Babiętach Wielkich obchodziła 13 rocznicę nadania jej imienia „Ziemi Suskiej” oraz prawa posiadana sztandaru, a także 63 rocznicę istnienia. Dużą rangę tegorocznym uroczystościom nadał również jubileusz trzydziestopięciolecia pracy oraz dwudziestolecia pełnienia funkcji dyrektora szkoły przez Panią Grażynę Taborek.

Święto było dobrą okazją do podsumowań. Z pewnością przez dwie ostatnie dekady, pod kierownictwem dyrektor Grażyny Taborek, szkoła w Babiętach rozkwitła i wypiękniała. Sukcesywnie prowadzone remonty i modernizacja sprawiły, że budynek wrócił do dawnego blasku. Dziś jest jednym z najpiękniejszych w okolicy, tym bardziej że usytuowany w otoczeniu starego dworskiego parku i mnóstwa, sadzonej często w ostatnich latach, zieleni. Przez te długie lata niełatwej pracy udało się wyremontować cały budynek, zaadoptować dodatkowe pomieszczenia i wszystkie bogato wyposażyć w  najnowsze zdobycze techniki i multimedia. 
Szkoła w Babiętach posiada imię, sztandar, mundurki,  muzeum regionalne, „Akademię pod chmurką”,  lapidarium, miasteczko rowerowe, gry podwórkowe, raj dla dzieci z suchym basenem i innymi atrakcjami. Każda klasa wyposażona jest w tablicę interaktywną lub rzutnik multimedialny. Szkoła posiada 60–calowy monitor dotykowy oraz dygestorium. Oddziały przedszkolne mają do dyspozycji 55-calowe telewizory z podłączeniem do Internetu i doskonale wiedzą, jakie możliwości daje Ipla. Uczniowie  szkoły uzyskują bardzo wysokie wyniki, wcześniej na sprawdzianach po klasie szóstej, obecnie z egzaminu ósmoklasisty,  które w zakresie języka polskiego a zwłaszcza matematyki znacznie przewyższają średnie wyniki w województwie, a także w kraju.

Pani Dyrektor nie ukrywała swojego zadowolenia z osiągnięć uczniów, znakomitej bazy dydaktycznej placówki i jej rozwoju.  Podkreśliła, że w swoich działaniach na rzecz takiego wizerunku szkoły kieruje się dwiema  sentencjami: „Człowiek jest tyle wart, ile potrafi stworzyć” oraz „Razem możemy więcej”. Dlatego też serdecznie podziękowała za: wspólny trud pracownikom szkoły, przychylność władzom samorządowym, hojność sponsorom i pomoc rodzicom.

Wśród osób, zaproszonych na święto Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich, znaleźli się szacowni goście: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pani  Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Pan Bartosz Bielawski, członkowie Zarządu Starostwa Powiatowego Iławskiego: Pan Maciej Rygielski i Pan Marian Golder, Zastępca Burmistrza Susza Pani Lucyna Górnik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Pan Stanisław Blonkowski, Komendant Komisariatu Policji w Suszu Pani Joanna Soboczyńska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jawtach Wielkich Pani Monika Stopkowska, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu, Pan Mariusz Michałowski, Sołtys Redak Pani Marlena Pniewska. W święcie szkoły uczestniczyli również strażacy: Prezes OSP Babięty Wielkie Pan Mirosław Romanowski, Gospodarz OSP Babięty Wielkie Pan Marek Puciński, Prezes OSP Jakubowo Kisielickie Pan Tomasz Biazik, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Demczuk, Pan Piotr Jerom, Pani Jadwiga Szmejter Kierownik Biura Agrolok w Suszu, Pan Zenon Grabowiecki właściciel Firmy Wielobranżowej „KLEKS” w Iławie, Pani Anita  Michałkiewicz właścicielka Sklepu w Redakach, Pan Wojciech Przebojewski właściciel Sklepu w Redakach.

 

Na zakończenie uroczystości goście obejrzeli opowieść kryminalną z szczęśliwym zakończeniem. Inspiracją przedstawienia był słynny w latach 80. i 90. program "Sensacje XX wieku". Główną postacią była Rozalia - patronka gminy Susz, która została okradziona ze swoich róż. Młodzież wykazała się sprytem i empatią, ratując jej skarb i całe święto. Na koniec Rozalia obdarowała zebranych gości różami.