Jesteś tutaj

„Bo w rodzinie siła”. Za nami piknik na Starym Mieście

W ramach realizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie „Przystań” w Iławie, Gminę Susz i Suski Ośrodek Kultury, projektu „Rewitalizacja społeczna w Suszu” w dniu 20 września na Starym Mieście w Suszu odbył się piknik rodzinny pn. „Bo w rodzinie siła”, w którym udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców.

Do wspólnej zabawy zachęcała muzyka, którą było słychać już z daleka. Wszystkich przybyłych uczestników powitał prezes Stowarzyszenia Przystań Arkadiusz Karpiński, głos na wstępie zabrał również Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

W trakcie pikniku zostały zorganizowane rozmaite atrakcje, zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych uczestników. Przygotowane zostało stoisko dietetyków, przy którym każdy mógł sprawdzić parametry swojego ciała, oraz zasięgnąć porady dotyczącej zdrowego stylu życia. W międzyczasie odbywały się również prelekcje prowadzone przez Pawła Królikowskiego, który opowiadał m.in. o prawidłowym odżywianiu. Nie zabrakło konkursów z nagrodami.

Pogoda dopisała, ale temperatura przypominała już o nadchodzącej jesieni, jednak każdy kto chciał się rozgrzać mógł spróbować gorącej zupy na stoisku z cateringiem.

Na wszystkich uczestników czekało również wiele rozmaitych gier planszowych, które dostarczyły rozrywki i emocji zarówno najmłodszym jak i starszym. Odbył się także mini turniej w grę „Speed Cups”, w którym mogli sprawdzić się również dorośli, rywalizując z dziećmi. W turnieju zwyciężyła Aleksandra Klonowska.

O spotkaniach w ramach projektu prowadzonego m.in. przez Stowarzyszenie Przystań opowiadały panie, które na co dzień pracują z rodzinami z terenu Gminy Susz -  Agnieszka Zielińska i Katarzyna Smułkowska.