Jesteś tutaj

Było modnie, muzycznie i kolorowo. Z nami Konkurs Artystyczny ŚDS-ów z regionu

W dniu 31.05.2018 r. w Suszu odbył się  Konkursie Artystycznym Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko - Mazurskiego ,,Modnie, Muzycznie, Kolorowo”. Tegoroczne hasło brzmiało  ,,Piosenka wizytówka miasta”. Konkurs objęty został patronatem honorowym Wojewody Warmińsko Mazurskiego Artura Chojeckiego, Starosty Iławskiego Bartosza Bielawskiego i Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego.

W konkursie wzięli udział uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Gołdapi, PSONI z Elbląga, Żelaznej Góry, Prejłowa, Henrykowa, Marcinkowa, Wygody, Lubawy, Fromborka, Przezmarku, Tardy, "Lazarus" z Elbląga, Malborka, Kwietniewa, Morąga, Iławy,  Lidzbarka, Górowa Iławeckiego, "Wyspy" z Olsztyna, Rzecznej, Wolnicy, DPS i WTZ z Susza.

Konkurs składał sie z dwóch kategorii, konkurs mody i tańca pod nazwą "Piosenka i moda wizytówka miasta" oraz  konkursu plastycznego "Pocztówka Twojego miasta", podczas którego uczestnicy wykonywali pocztówki.

W konkursie tańca i mody zwyciężyły: ŚDS w Morągu przed Środowiskowym Domem Samopomocy w Prejłowie i ŚDS Lazarus w Elblągu. Wyróżnienie otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Suszu. Z kolei w konkursie plastycznym triumfowali podopieczni ŚDS w Kwietniewie, przed ŚDS w Marcinkowie. Trzecie miejsce zajął ŚDS Gołdap, a w wyróżnienie – ŚDS w Tardze.

Celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych, ukazanie wartości uzdolnień artystycznych i plastycznych uczestników, pobudzenie aktywności twórczej oraz promocja twórczości własnej oraz dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych.