Jesteś tutaj

Dzieci znają i lubią straż pożarną - konkursy plastyczne w SP w Babiętach Wielkich

W Szkole Podstawowej w Babiętach Wielkich odbyły się dwa konkursy plastyczne, związane ze działalnością straży pożarnej. W ramach jednego z nich uczniowie mieli za zadanie stworzyć makietę wozu strażackiego, a w drugim – oddać plastycznie hasło „Powódź, pożar czy huragan – straż pożarna Ci pomaga”.

Głównym jego celem obu konkursów było uświadomienie uczniom różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Wiadomo, że strażak nie tylko gasi pożary, ale także ratuje ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych czy w czasie klęsk żywiołowych, a także usuwa skutki katastrof chemicznych i ekologicznych. Wszystkie te działania zostały odzwierciedlone w pracach wykonanych przez młodych artystów.

Konkurs na wykonanie makiety wozu strażackiego skierowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-8.
Wyniki:
I miejsce – Olaf Adamek (klasa 3),
II miejsce – ex aequo: Joanna Suszyńska (grupa 3-5 –latków), Wiktoria Suszyńska (klasa 1 ) i Mikołaj Pniewski (klasa 2),
III miejsce –ex aequo: Małgorzata Tarencka, Daria Drzewoszewska, Adrian Sterczak (klasa 3) i Amelia Traczyk (klasa1).

Jak zawsze nie zawiodła najmłodsza część braci szkolnej. Wszystkie prace były wykonane z wielką precyzją (patrz poniżej). Autorzy zadbali o migające światła oraz dźwięk syren. Każdy uczestnik konkursu może czuć się wygranym. Gratulujemy wszystkim pomysłowości, kreatywności i wyobraźni.

Zwycięzcy w konkursie „Powódź, pożar czy huragan – straż pożarna Ci pomaga”, w poszczególnych grupach wiekowych, to:

Grupy przedszkolne  3-5-latki oraz 6-latki
I miejsce – Zosia Danielewska,
II miejsce – Antoni Puciński,
III miejsce – Igor Grzonkowski.

Klasy 1-3
I miejsce – Olaf Adamek (klasa 3),
II miejsce  ex aequo: Urszula Barańska (klasa 1), Julia Judek (klasa 3),
III miejsce ex aequo: Amelia Orłowska (klasa 1), Eliza Orłowska (klasa 1).

Klasy 4-8
I miejsce – Konrad Zaleśkiewicz (klasa 4),
II miejsce – Wiktoria Szeluga (klasa 6),
III miejsce – Wojciech Grzonkowski (klasa 6).

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Wystawę prac można zobaczyć na szkolnym korytarzu oraz poniżej.

Konkursy odbył się w ramach realizacji zadania publicznego: „Liczy się każda sekunda!” - Organizowanie szkoleń i imprez ratowniczych na rzecz społeczności, na które OSP Babięty Wielkie otrzymało dofinansowanie w konkursie otwartym Burmistrza Susza. Autorem i koordynatorem projektu jest Pani Grażyna Taborek - dyrektor szkoły w Babiętach.