Jesteś tutaj

Projekt „Matematyczna przygoda” w SP w Suszu

W Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu dobiega końca projekt edukacyjny „Matematyczna przygoda”. To program grantowy mPotęga, mający na celu zachęcenie pasjonatów matematyki do kreatywności oraz popularyzację zgłębiania nauk matematycznych przez dzieci i młodzież.

We wrześniu dzięki środkom pozyskanym z mFundacji  uczniowie wyruszyli w matematyczną przygodę podczas obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele matematyki dokonali pomiaru znajomości tabliczki mnożenia w klasach 4-8 i wyłonili klasowych mistrzów. W celu zwiększenia atrakcyjności obchodów dzieci otrzymały drobne upominki. Prawdziwą atrakcją okazały się quizy matematyczne przygotowane z wykorzystaniem platform edukacyjnych. Rywalizacja wzbudziła u uczniów dużo pozytywnych emocji.


W październiku siódmoklasiści w ramach programu wzięli udział w matematycznych podchodach. Drużyny zmierzyły się z zadaniami zapisanymi za pomocą kodów QR, które musiały odszukać i odczytać za pomocą czytników. Dzięki zdobytym podpowiedziom rozwiązały krzyżówki oraz odczytały hasła. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.


Taka forma zajęć spodobała się uczniom oraz rozbudziła ich kreatywność. Siódmoklasiści podczas nauczania zdalnego ułożyli i zaszyfrowali zadania dla młodszych koleżanek i kolegów, które zostały przyjęte z dużym entuzjazmem.


Projekt realizowany jest w ramach innowacji matematycznej. Szkolnym koordynatorem jest pani Małgorzata Nowaczek.