Jesteś tutaj

Pisarz spotkał się z uczniami suskiej podstawówki

Znany autor książek dla dzieci – Grzegorz Kasdepke, spotkał się dziś z uczniami klasy IIIB Sp w Suszu. To nagroda za zwycięstwo suskich dzieci w konkursie na, związanym z projektem „MegaMisja”.

„MegaMisja” to ogólnopolski program edukacyjny dla  szkół podstawowych, adresowanym do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Organizatorem programu jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz uczniów. W projekcie bierze udział prawie 800 szkół.

Od września 2018 roku w programie bierze także udział kilkunastoosobowa grupa uczniów klasy III B wraz z wychowawczynią, Panią Katarzyną Prus. Program ma charakter gry edukacyjnej. Dzieci spotykają się po lekcjach, podejmują kolejne wyzwania, zdobywając wiedzę i umiejętności w zakresie mądrego i bezpiecznego  poruszania się po świecie nowych technologii. Zadania wykonywane przez uczniów zaowocowały wieloma nagrodami. Dzieci zdobyły duży zestaw materiałów plastycznych, książki, gry oraz tablet.

W związku ze zbliżającym się Dniem Bezpiecznego Internetu organizatorzy programu ogłosili konkurs, polegający na zilustrowaniu hasła: „Psotnik na straży bezpiecznego Internetu”. W dniu 28 stycznia spośród 25 ilustracji wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suszu. Nagrodą była dzisiejsza wizyta ambasadora programu, Grzegorza Kasdepke.

Pisarz natychmiast znalazł wspólny język z dziećmi. Uczniowie z ciekawością słuchały historii o życiu i pracy autora książek, których liczne egzemplarze wzięli dziś ze sobą do szkoły, aby ootrzymać autograf pana Grzegorza. Spotkanie, w której udział wziął także Zastępca Burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowski oraz przedstawiciele dyrekcji Szkoły Podstawowej w Suszu, upłynęło w miłej i twórczej atmosferze.