Jesteś tutaj

Zainaugurowaliśmy Gminne Dni Rodziny

W Suskim Ośrodku Kultury odbyła się dziś gminna inauguracja "Dni Rodziny" w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny., które w tym roku odbywają się pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.

W ramach Dni Rodziny w całym województwie przez najbliższe tygodnie będą odbywać się różne konkursy i inicjatywy, które wzmacniają więzi rodzinne. W naszym mieście elementem obchodów Dnia Rodziny będą m.in. Gminne Obchody Dnia Dziecka, które odbędą się 2 czerwca na Plaży Miejskiej.

Dziś zainaugurowaliśmy Dni Rodziny w Gminie Susz. Na scenie SOK nie zabrakło występów artystycznych dzieci z Przedszkola w Suszu, SP w Suszu, SP w Lubnowych i SP w Kamieńcu oraz seniorów (Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu). Z specjalnie przygotowana prelekcją wystąpiła pani Katarzyna Barankiewicz z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie. Całość programu na scenie SOK zakończył występ muzyczny części lokalnego zespołu Takt Band.

W inauguracji wzięli udział m.in. pani wiceburmistrz Susza Lucyna Górnik, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Blonkowski wraz z radnymi Rady Miejskiej w Suszu, sołtysi sołectw z terenu Gminy Susz oraz członkowie Rad Osiedli w Suszu. Gościliśmy dziś w SOK także: panią dyrektor Biblioteki Miejskiej Agatę Kirzanowską, panią kierownik SDŚ Beatę Rogalę, prezesa ZUK Bolesława Niemkiewicza oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Susz Bogumiła Sobotkę oraz kierownika MOPS Wlodziemirza Karpiaka. Gościliśmy też  przedstawicieli lokalnego duchowieństwa i dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych z terenu Gminy Susz.

Impreza odbyła się dzięki współdziałaniu Urzędu Miejskiego Z SOK, ŚDS, CSiR, Biblioteką Miejską i placówkami oświatowymi Gminy Susz. W organizację dzisiejszej inauguracji zaangażowały się również sołectwa Ulnowo i Jakubowo Kisielickie, których przedstawicielki przygotowały dla wykonawców oraz gości pyszne przekąski. Bogatą scenografię sceniczną wykonały członkinie Stowarzyszenia Trzecia Młodość.

W obchody Gminnych Dni Rodziny, przygotowując upominki dla zaproszonych gości, w postaci ręcznie malowanych toreb i kubków ceramicznych, włączyli się także uczestnicy projektu „Kierunek Aktywność” (m.in. członkowie WTZ Susz). Dla mieszkańców gminy i miasta przeprowadzono zajęcia warsztatowe, w ramach których samodzielnie można było wykonać oryginalną, ręcznie malowaną torbę na zakupy. Nad organizacją stoiska i przebiegiem warsztatów czuwał Jacek Włodarski.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszej uroczystości oraz każdemu z wykonawców, których mogliśmy dziś podziwiać na scenie Suskiego Ośrodka Kultury.