Jesteś tutaj

32 Finał WOŚP w Suszu - wolontariusze

 

REJESTRACJA WOLONTARIUSZY RUSZYŁA!

Wejdź na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ i znajdź nasz Sztab!Dziękujemy, że chcesz z nami grać w czasie najbliższego Finału! Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką 32. Finału WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Zgłoś się do Sztabu, w którym chcesz zostać wolontariuszem - to w Sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.

Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów znajdziesz na naszych stronach (link do sztabu w Suszu https://susz-6770.wosp.pl/). Zanim skontaktujesz się z jednym z nich, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu, obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Przed złożeniem dokumentów, zastanów się dobrze, czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien, zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.

 

Jak się zarejestrować?

Rekrutacja online - możesz zgłosić się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, a zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

W jaki sposób mogę zbierać?

Masz trzy możliwości:

1. możesz zbierać pieniądze do tradycyjnej skarbonki

2. możesz zbierać pieniądze w Internecie za pomocą eSkarbonki

2. możesz połączyć te dwie formy wsparcia — zbierać zarówno do tradycyjnej skarbonki, jak i do swojej eSkarbonki

Twoja praca w dniu Finału

Zostałeś/aś zarejestrowany/a w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś/aś już swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba, która wrzuci pieniądze do tekturowej Skarbonki. Zapoznałeś/aś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów/gotowa do rozpoczęcia kwesty.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień 32. Finału WOŚP, czyli 28 stycznia 2024 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych lub nie bierzesz udziału w Imprezie Zamkniętej organizowanej przez Sztab, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu.


ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!!!

#sztabwośpsusz