Jesteś tutaj

Lubnowy Małe – Rada Sołecka i mieszkańcy nie próżnują

Sołectwo Lubnowy Małe postawiło na integracje mieszkańców. W tym celu organizuję wielu pikników, festynów i zabaw dla dzieci. Ostatnia impreza odbyła się 27 lipca br.

Tego dnia na boisku  odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z atrakcjami dla dzieci, ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, turniejem piłki nożnej i piłki plażowej, a zawodnicy i goście byli częstowani grochówką oraz mogli korzystać z bufetu.

Zwycięzcą w meczu piłki nożnej została drużyna Huragan Lubnowy , wygrywając z Amex Bączek, a najlepszym graczem uznano Darka Dąbrowskiego. Natomiast w turnieju piłki plażowej zwyciężyła drużyna Bodzio Team, czyli Krzysztof Dąbrowski, Arek Koleśnik i Łukasz Jaskólski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary, które wręczali: wiceburmistrz Lucyna Górnik, sołtys Marta Krajewska i radny Kazimierz Mrówczyński. Na zakończenie imprezy, która upłynęła przy pięknej pogodzie, bawiono się przy muzyce tanecznej  dla młodych i starszych.

Warto wspomnieć także o innych okazjach do bliskiej integracji, która mieszkańcom sołectwa Lubnowy Małe.
Rada Sołecka m.in. zaprosiła dzieci na spotkanie z Mikołajem, który oczywiście przydźwigał worek prezentów. Dorośli mieszkańcy sołectwa przywitali w lubnowskiej świetlicy Nowy Rok, a także huczną zabawą zakończyli karnawał. We współpracy ze szkołą Rada Sołecka przygotowała także obchody Dni Rodziny i Dzień Dziecka z prezentami,  sfinansowanymi ze środków sołeckich.

W okresie wiosennym wspólnymi siłami zagospodarowano teren naprzeciwko sklepu na potrzeby rekreacyjne. Wykonano przy tej okazji wiele działań: splantowano teren, usunięto chwasty i zarośla, zasiano trawę i dokonano nasadzeń drzew, krzewów ozdobnych , kwiatów i wstawiono elementy dekoracyjne. Kto mógł, to pracował, inni podarowali sadzonki , jeszcze inni zaproponowali wsparcie finansowe na potrzebne zakupy i prace.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy pracowali przy zagospodarowaniu tego zakątka. Oczywiście zapraszamy do dalszej współpracy, aby nasza wieś stawała się coraz piękniejsza i cieszyła oczy wszystkich.

Barbara Mrówczyńska

 

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z ostatniego festynu sportowo-rekreacyjnego w sołectwie Lubnowy Małe.